
- 1/2 dl sitronsaft
- 1/2 dl eplesaft
- 1/2 dl druesaft
- 1/2 dl sukker
Bland alle ingrediensene i en glassbolle. Påfør bandingen i ansiktet med en økologisk pomullspad eller klut. La være på i 10 minutter og skyll av. Blandingen holder opp til fire dager i kjøleskap. Huden blir frisk og fornyet, og øker evnen til å ta opp de gode ingrediensene fra dine økologiske hudpleieprodukter. Husk å unngå sol den første tiden etter behandlingen og beskytt deg alltid mot solens UV-stråler.
Syremasken kan hjelpe for uren hud, tørr hud, gusten hud, grov hud, solskadet hud med linjer og rynker, hud med ujevn hudfarge eller pigmentflekker og arr.
Oppskriften på AHA-syremaske er hentet fra boken «Grønn og Skjønn».

hvor kjøper man disse tingene? på supermarkedet?
Ja, kjøp det på butikken. Og kjøp da så rene råvarer som mulig. Sitronsaft kan man presse fra en økologisk sitron. Druesaft og eplesaft kan også presses, men her kan man eventuelt kjøpe helt ren juice, helst økologisk. Sukkeret bør være økologisk. Lykke til!
Hører gjerne fra dere som prøver denne masken! 🙂
Fire år siden.. hmm.. får prøve likevel!! Er det noe man bør unngå å blande dette med? Har laget egen peelingkrem av salt og olje, ææ som er fantastisk, men tenkte å prøve ut denne for har arr jeg gjerne vil redusere uten å måtte ty til flere tusenkroners behandlinger. Kan jeg bruke fuktighetskrem etterpå, for å ikke tørke ut huden (isåfall, anbefaler du en?) og kan jeg bruke sminke dagen etterpå som concealer, foundation og/eller pudder?
Hei Anne!
Dette er en mild fruktsyrebehandling, og det er alltid lurt å bruke en god fuktighetskrem etter en slik behandling. På denne linken finner du er rekke økologiske ansiktskremer som vi anbefaler. http://www.greenspirit.no/produktgrupper/ansiktspleie/ansiktskremer/
Først når vi vet mer om hudtype og hudtilstand kan vi anbefale mer spesifikt.
Bruk gjerne makeup etterpå, men da aller helst naturlig og økolgogisk mineral makeup.